Рецепт гарячого копчення: малосольна копчена свинина
Зміст:
- Рецепт гарячого копчення: слабосолона копчена свинина
- Підготовка інгредієнтів та маринаду
- Покроковий рецепт приготування копченої свинини
М'яке копчене свиняче м'ясо з тонким димним ароматом здатне підкорити серце будь-якого гурмана. Звичайно, магазинні полиці пропонують ціле різноманіття найменувань подібних продуктів. Однак копчена свинина, приготована в домашніх умовах, буде набагато смачнішою та кориснішою. Головне - знайти “свій” рецепт та чітко йому слідувати. Ми пропонуємо одну з вдалих варіацій рецептів гарячого копчення.
Підготовка інгредієнтів та маринаду
Перший етап приготування починається ще з підбору продуктів для страви. Для найсмачнішого результату зупиніть свій вибір на свіжій молодій свинині. Шматок м'яса повинен бути пружним, мати гарний рожевий відтінок. Якщо ж м'ясо має неприємний запах, недостатньо еластичне та має жилки жиру жовтуватого кольору - краще утриматися від його купівлі. При виборі частини свині для копчення спирайтеся на власні смакові переваги. Задок, шийка, філе та грудинка є найпопулярнішими інгредієнтами в подібних рецептах.
Оригінальний пряний смак та особливу м'якість копченостям можна надати, попередньо замаринувавши їх. Для маринаду вам знадобиться:
- 4 літри води;
- 3 великих зубчики часнику;
- 1 склянка кухонної солі;
- від 10 до 15 горошин чорного перцю;
- 4 середніх лаврових листа;
- суміш спецій на ваш смак.
Покроковий рецепт приготування копченої свинини
Одним з найважливіших етапів є приготування розсолу та маринування м'яса:
- Для приготування маринаду поставте на вогонь воду, додавши до неї всі необхідні інгредієнти. Дочекайтеся закипання рідини та зменште вогонь. Залиште при кімнатній температурі до повного охолодження;
- Тим часом займіться свининою: ретельно вимийте м'ясо і наріжте його шматками середнього розміру. Не нарізайте шматки занадто тонко, інакше готові копченості можуть виявитися пересушеними;
- Підготовлене м'ясо покладіть у каструлю з маринадом і помістіть у холодне місце (балкон, холодильник або льох) на термін до 4 днів. За такий час свинина вбере в себе всі аромати спецій, добре просолиться та стане м'якшою;
- Дістаньте шматочки м'яса з маринаду і повісьте в добре провітрюваному приміщенні до висихання поверхні. Після цього етапу можна приступати безпосередньо до самого копчення.
Найкращим пристроєм для приготування копченостей у домашніх умовах давно визнані коптильні гарячого копчення. Різні моделі дозволяють виконувати приготування як на свіжому повітрі, так і в межах квартири.
Для утворення диму необхідно підготувати гілки фруктових дерев або запастися спеціальними готовими деревними сумішами. Перед початком копчення потрібно помістити м'ясо у коптильню, стежачи за тим, щоб шматочки не торкалися один одного. Це скоротить час готовки і забезпечить ідеальну ароматну скоринку з усіх боків шматка.
Важливо не перетримати свинину в коптильні: надмірний вплив диму може надати м'ясу гіркий присмак. Середній час приготування копченої свинини гарячим методом коливається від 1,5 до 3 годин, залежно від розміру м'ясних шматків. По завершенню цього часу продукт повністю готовий до вживання. Ви можете одразу подати соковиті та пахучі жаром копченості на стіл, або помістити їх у холодильник до повного охолодження.
Щоб зберегти копчену свинину у свіжому вигляді - зберігайте її в холодильнику. Шматки копченого м'яса також чудово піддаються заморожуванню: при такому способі зберігання значно продовжується термін придатності, а смакові якості після розморожування залишаються колишніми.
Свинина гарячого копчення в домашніх умовах - це чудовий та простий спосіб порадувати себе та близьких смачними делікатесами до столу. Слідуйте перевіреним рецептам, але не бійтеся експериментувати, і тоді ви отримаєте чудову страву власного приготування.