Копчення свинячих ребер - гаряче копчення

Рецепти

Інгредієнти: 

  • Свиняче ребро 1,5 кг;
  • сіль;
  • перець;
  • коптильня ProQ;
  • вільхова тріска

Час приготування: 90 хвилин

Копчення в домашніх умовах свинячих ребер у коптильні ProQ.

Власноруч приготовлені продукти завжди смачніше, здоровіше та корисніше. У своєму огляді копчення ребер я розгляну найбільш простий варіант, без особливих маринадів і приготувань.

Копчені свинячі ребра, можна їсти як окрему страву, можна використовувати як закуску до пива, а можна як інгредієнт для приготування більш складних страв.

У моєму випадку, копчені ребра знадобились для приготування Гуляшу. Ранком було куплено свіже м'ясо: яловичина, свинячий антрекот і реберна частина для копчення. Ребра я їх посолив, поперчив і залишив на пару годин промаринуватися.

kopchenie-svinoe-rebro-marinad

Про коптильню.

Копчення у моїй коптильні достатньо тривалий процес, це пов'язано з більш низьким температурним режимом порівняно з коптильнями обладнаними гідрозатвором.

Поясню... Гаряче копчення з гідрозатвором дозволяє приготувати невеликі шматки м'яса, риби або чогось іншого, так як всередині самої коптильні, яка знаходиться безпосередньо на вогні, дуже висока температура (більше 150 С). Таким чином продукти в коптильні не коптяться, а запікаються: м'ясо одразу покривається скоринкою і всередину дим уже не потрапляє.

У моїй же коптильні над вогнищем з вугілля знаходиться чаша з водою, яка створює гідробар'єр. Весь жар, що надходить від вугілля, приймає на себе чаша з водою, а в коптильній камері створюється пароподібна суспензія через яку і проходить дим, тому великі шматки м'яса можуть приготуватися зсередини за рахунок тривалого температурного впливу. Температура копчення в коптильні від 90 до 120 С - продукти копчення залишаються соковитими, а колір і аромат - неповторними.

Тепер саме копчення власними руками свинячих ребер...

Реберця вже просолились і їх пора викладати на решітку коптильні.

Але перед тим як викласти ребра, я вже: розпалив вугілля, насипав у коробочку тріску, вскип'ятив воду (щоб залити її у чашу) і навіть залив її. Тобто я повністю підготував коптильню до копчення. Після того як я покладу продукти на решітку, мені залишиться накрити коптильню кришкою і займатися приготуванням гуляшу, а там роботи багато.

kopchenie-svinoe-rebro-start

Але мені, як і вам, цікаво як там почувають себе в коптильні ребра через 50 хвилин копчення. 

Давайте заглянемо в коптильку

kopchenie-svinoe-rebro-40min

Ну нехай ще коптяться.... трохи підзагоріли реберця, як ви бачите вони соковитіші апельсина :-) Загалом вони практично готові, але я дам ще 30 хвилин і підсиплю тріску, щоб вони були сильніше закопчені. 

В ідеальному варіанті, копченості після того як приготувались і охололи, треба загорнути в плівку і покласти в прохолодне місце, щоб дим просочився і розповсюдився по всьому м'ясу. Але так як мені треба готувати гуляш і часу на охолодження у мене немає. Я дам більше диму під час приготування.

Через 30 хвилин знімаємо реберця з решітки і насолоджуємося видом, ароматом, власними руками які все це закоптили - приготували.

kopchenie-svinoe-rebro-finish

kopchenie-svinoe-rebro-finish1

І звичайно, я їх розрізав.....

kopchenie-svinoe-rebro-razrezal

Хочете подивитися, що було далі? Переходьте на огляд приготування Гуляшу по-угорськи у коптильні ProQ

Хочете купити таку коптильню - тоді Вам на сторінку: домашні коптильні для гарячого копчення

Обране
У вашому списку бажань відсутні товари Наповніть його товарами
wish-list-empty.webp
Очікує відгука
Інформацію отримано
thx.webp
Дякуємо, ваш відгук відправлено на модерацію.
Ваше замовлення
Інформацію отримано
thx.webp
Ми зв'яжемося з Вами якомога швидше