Холодне копчення Сьомги
Інгредієнти:
Червона риба (лосось або сьомга) - 1 кг;
Сіль - 20 г;
Цукор - 20 г;
Коптильня холодного копчення.
Холодне копчення один з найпоширеніших видів приготування лосося.
Ось я і вирішив з цього приводу покоптити цю рибу у коптильні. Другий момент, який був на користь лосося, це риба середньої жирності і з великими кістками, їх легше чистити.
І так перейду до процесу.
Маринуємо.
Змішуємо сіль і цукор і ретельно натираємо філе риби з усіх боків. Найкраще це робити над контейнером, у якому риба буде маринуватися. Викладаємо лосося у контейнер і залишаємо на 8 годин в холодильнику або просто прохолодному місці.
Отаку кількість солі з цукром вийшло у мене.
Через 8 годин виймаємо рибу, добре промиваємо від маринаду і даємо нашому продукту відлежатися хоча б 30 хвилин (краще 1,5-2 години), за цей час з риби вийде зайва волога і вона трохи підсохне.
Після чого можна починати коптити.
Холодне копчення справа проста і багато в трудів не вимагає: підходь до генератора холодного диму раз в 8-9 годин і засипай нову стружку.
Холодне копчення лосося зайняло 27 годин, за цей час до коптильні я підійшов 3 рази. Перша закладка тріски у генераторі тліла близько 10 годин; наступні 2 закладки тліли по 8 і 9 годин (не дуже щільно утрамбував).
І ось мій лосось холодного копчення готова.
Шкода, що Ви не можете її спробувати, адже фотографії не можуть передати смак і запах копченої риби.
Якщо продовжити холодне копчення до 48-50 годин, то риба стане більш сухою і термін зберігання зросте в 3-4 рази. Але моя задача була приготувати рибу до столу, а не на потім.
Пам'ятайте цей старий анекдот:
Вмирає старий єврей. Викликає свого сина.
- Абраша, синочку, піди подивись, що там так смачно пахне, може мама готує рибу-фіш?
Синок побіг. Повертається:
- Мама сказала, це на потім.
Отже. Мені потрібна була риба на зараз, а не на потім. :-)