Рецепт коропа гарячого копчення
Короп із коптильні – одна з моїх улюблених страв. Багато хто не береться за справу через трудомісткість і тривалість процесу. Я довго шукав ідеальний рецепт для самостійного приготування.
Як правильно коптити коропа? Послідовність етапів
Інгредієнти:
- 5-6 кг свіжої риби;
- 10 г цукру на літр води;
- 100 г солі на літр води.
Рецепт гарячого копчення коропа передбачає також підготовку тріски. Вибирати деревину для копчення потрібно керуючись особистими смаковими перевагами. Я люблю бук (універсальна нешкідлива деревина) і черешню.
Тріска бука не виділяє токсини, шару сажі практично немає. Черешня повільно горить, дає чистий дим і приємний фруктовий аромат. Це дивовижна основа, яка дозволяє приготувати чудову страву – короп гарячого копчення.
Тирсу потрібно заздалегідь замочити (приблизно за годину).
Поки тирса настоюється, починаю підготовку продуктів.
Підготовчий етап
Що зробити першим? Розділити рибу на 2 половинки, видалити нутрощі, зябра та плівки зсередини. Зчистити луску, ретельно промити оброблену тушку.
У підготовлену ємність з питною водою засипати крупну сіль і цукор у потрібних пропорціях. Після остаточного розчинення покласти полустики. Потрібно повністю покрити їх розсолом. Для пікантності смаку можна додати лавровий лист і запашний перець.
Процес соління потрібно проводити у холодному місці (холодильнику, льосі). Коптити коропа гарячим способом можна через 1-3 доби.
Засолені полустики потрібно витягти з розсолу, промити великою кількістю холодної проточної води. Будь-який спосіб приготувати коропа гарячого копчення вимагає видалити зайву вологу перед відправкою в коптильню, тому ретельно обсушіть філе паперовими серветками або чистою бавовняною тканиною.
Якщо філе пересолилося, залийте його прісною водою і вимочуйте 2-3 години. За цей час не зайвим буде замінити воду – одного разу буде достатньо. Потім підвяліть рибу на протязі – мінімум одні доба. Для отримання більш сухого стейка, потримайте 2 дні.
Покрокове копчення коропа у домашній коптильні
Викладіть полустики на решітку. Для особливої соковитості філе можна додати шматочок яблука.
Я готував у компактній коптильні-барбекю ProQ Amigo. Температурний режим регулював за датчиком. Коптив при температурі 90-110°С.
Через 20-25 хвилин потрібно ще раз підкинути тріску. Такий метод дозволить приготувати коропа гарячого копчення без гіркоти. Через ще 60-80 хвилин можна виймати його з коптильні. Він готовий!
Золотисті ароматні стейки краще залишити на 5-6 годин, перед тим загорнувши в плівку. Якщо немає гостей на порозі – чекаю добу. Терпіння у даному питанні забезпечить рівномірний розподіл запахів по всій страві. Смак стейків добової витримки чудовий. Філе ніжне і легко відділяється від кісток.